Spektakl teatralny "Czekając na Tomcia Palucha" - 12.06.2017 r.

W poniedziałek, 12 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się premiera spektaklu Philippe Dorin pod tytułem: "Czekając na Tomcia Palucha".
To sztuka dramatyczna opowiadająca historię Małego i Dużego, dwójki samotnych dzieci, które szukają swojej drogi w życiu po stracie swoich najbliższych. Po wielu trudach i samotnych chwilach dzieci trafiają do domu, który staje się ich wymarzonym miejscem na ziemi. Sztuka przedstawia problem samotności i uczy, że nawet w najgorszym położeniu nie można tracić wiary w drugiego człowieka oraz w lepsze jutro. W główne role wcieliły się Paulina Brałkowska (Duży) oraz Zuzia Bilińska (Mały). Podczas pokazu Premierowego 12 czerwca oraz trzech pokazów dla szkół 13 i 14 czerwca, sztukę obejrzało ponad 900 osób! Reżyserią spektaklu zajęła się Beata Bystrykowska, scenografię wykonała Beata Oszust, światła obsługiwał Arkadiusz Junik, a muzykę przygotował Przemysław Tracz. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne projekty grupy teatralnej działającej w Bogatyńskim Ośrodku Kultury.

Dzień Dziecka w BOK. Mała Akademia Jazzu - 1.06.2017 r.

Dzień Dziecka w Gminie Bogatynia jak każdego roku obchodzony jest w sposób bardzo wyjątkowy. Jednym z prezentów dla wszystkich milusińskich była Mała Akademia Jazzu, która odbyła się 1 czerwca w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Jubileuszowej X edycji Festiwalu Hałda Jazz.

Powitanie Lata z Warszawską Kapelą z Targówka! - 3.06.2017 r.

W sobotę, 3 czerwca 2017 r. o godz. 17.00 w sali Multifunkcyjnego Centrum Trójstyku w Markocicach odbył się koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka. Usłyszeliśmy najpiękniejsze warszawskie piosenki i szlagiery, które pozwoliły zgromadzonej w sali publiczności wyobrazić sobie jak wyglądała przedwojenna Warszawa oraz jej słoneczne i rozśpiewane ulice. Podczas dwugodzinnego koncertu z okazji powitania lata, artyści śpiewali wraz z wtórującą publicznością piosenki takie jak "Ada, to nie wypada", "U cioci na imieninach", "Filozofia małżeńska", czy "Zabawa na Targówku". Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę! Życzymy ciepłego i słonecznego lata! Organizatorem koncertu był Bogatyński Ośrodek Kultury.

Dzień Dziecka z Kinem KADR 3D! - 1.06.2017 r.

W poniedziałek, 1 czerwca na specjalne zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się seans filmu animowanego "Trolle" oraz zabawy zorganizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. O godz. 16.00 dzieci udały się na bajkę, którą Bogatyński Ośrodek Kultury przygotował specjalnie z myślą o naszych pociechach. Po seansie dzieci otrzymały upominki od Kina KADR 3D. W sali tanecznej na naszych milusińskich czekały atrakcje w postaci fontanny czekoladowej, malowania twarzy, malowania gipsowych figurek, wykonywania zwierzątek z baloników, zajęcia z kaligrafii i wiele innych. Ten radosny, pełen słodkich niespodzianek dzień z pewnością pozostanie w pamięci najmłodszych na długi czas. Zapraszamy już za rok na kolejny Dzień Dziecka w Bogatyńskim Ośrodku Kultury!

Strona 1 z 6

BOGATYŃSKI OŚRODEK KULTURY
ul. II Armii Wojska Polskiego 1
59-920 Bogatynia
tel./fax 75 77 32 522
e-mail: bokbogatynia@o2.pl