„Przywidzenia” to tytuł wystawy Jacka Zachodnego, która została uroczyście otwarta 16 grudnia w Galerii StopArt Bogatyńskiego Ośrodka Kultury o godzinie 18.00. Artysta zaprezentował obiekty, obrazy oraz realizacje powstałe przy użyciu autorskich technik mieszanych. Tytułowe „Przywidzenia” dotyczą doświadczania tego, czego nie ma – co nie jest prawdziwym widzeniem, odczuwanym jednak na równi z rzeczywistym. W trakcie wernisażu można było porozmawiać z autorem i dowiedzieć się wiele o jego twórczości i inspiracjach. Oprawę muzyczną zapewniła Pani Sylwia Kessels grając na wiolonczeli. Współorganizatorami wydarzenia byli Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Bogatyński Ośrodek Kultury. Projekt został współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego. Wystawę można oglądać do 20 stycznia 2018 roku od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach od 15:00 do 20:00. Serdecznie zapraszamy.

W środę i czwartek, 13 i 14 grudnia 2017 roku w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się Kiermasz Świąteczny z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Osoby prywatne oraz stowarzyszenia z terenu Miasta i Gminy Bogatynia zaprezentowały różnorodne rękodzieła artystyczne związane ze Świętami Bożonarodzeniowymi. Nie zabrakło również osób z poza Gminy Bogatynia, które przyjechały do nas z Osieka Łużyckiego, Brzeziej Łąki czy Szczytnicy aby pokazać swoją unikalną twórczość. Za symboliczną cenę można było nabyć piękne bombki, baranki, kolorowe choinki, obrazki świąteczne, książki, naturalne miody i oleje, biżuterię z malowanego drewna i wiele innych. Kiermasz odbywał się w godzinach od 14.00 do 18.00. Dziękujemy serdecznie i zapraszamy za rok!

11 grudnia 2017 r. TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Niepełnosprawnością „Integracja Bez Barier” działające przy Bogatyńskim Ośrodku Kultury wraz Pracownią Integracyjną „Bez Barier” zorganizowało Międzynarodowe Świąteczne Warsztaty „Ponad Podziałami”. Uczestnikami spotkania byli członkowie kół, stowarzyszeń z Polski i Czech, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Jędrek” z Opolna Zdroju, uczestnicy zajęć Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Opolnie Zdroju, przyjaciele oraz rodziny na co dzień sympatyzujące z pracownią „Bez Barier”. Podczas warsztatów zdobiono choinki, wykonywano świąteczne ozdoby, bombki, serca z tkanin, zdobione pierniki, świeczniki z jabłek oraz zdobione słoiki. Impreza połączona była z degustacją świątecznych specjałów. Wspaniałą atmosferę międzyludzką uzupełniała woń olejków, gorącej czekolady i suszonych pomarańczy przypominając wszystkim o nadchodzących świętach. Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Pan Andrzej Grzmielewicz złożył wszystkim uczestnikom warsztatów serdeczne życzenia oraz wręczył upominki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom oraz osobom zaangażowanym w organizację imprezy i z uśmiechem zapraszamy za rok. Wesołych Świąt!

W sobotę, 6 stycznia, o godz. 16.00 w Kościele parafialnym p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny odbył się Noworoczny Koncert Kolęd. Patronat honorowy nad koncertem objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Pan Andrzej Grzmielewicz.Tegoroczne Święto Trzech Króli uświetniła swym występem artystka z Zawidowa Magdalena Januszkiewicz-Buras. Na gitarach akustycznych akompaniowali Janis Buras oraz Krzysztof Markiewicz. Usłyszeliśmy najpiękniejsze kolędy i pastorałki w języku polskim, greckim, rosyjskim, niemieckim i angielskim. Przez ponad godzinę anielski głos Pani Magdaleny rozbrzmiewał i rozgrzewał serca publiczności zgromadzonej na koncercie. Był to niesamowity wieczór, pełen ciepła, zadumy i świątecznej atmosfery. Dziękujemy serdecznie za tak liczne przybycie i wspólne kolędowanie. Organizatorami Koncertu był Bogatyński Ośrodek Kultury oraz ksiądz Dziekan Jan Żak.

Strona 1 z 11

BOGATYŃSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 1
59-920 Bogatynia
tel./fax 75 77 32 522
e-mail: bokbogatynia@o2.pl