W piątek, 16 marca 2018 r. o godz. 18.00 w Galerii stopART Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się wystawa stworzona przez uczestników zajęć Pracowni Plastycznej „Pod Kopułą”, mieszczącej się w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Wystawę uroczyście otworzyła Dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury Bożena Mazowiecka. Uczestnicy zajęć Pracowni Plastycznej „Pod Kopułą”, to grupa ludzi niezwykle różnych, z innymi doświadczeniami życiowymi, zawodowymi oraz innymi życiorysami. Dzieła twórców ze Zgorzelca i okolic spotkały się z wielkim zainteresowaniem. Zgromadzeni na wystawie koneserzy sztuki oglądali obrazy artystów i dzielili się z nimi swoimi odczuciami i spostrzeżeniami. Dziękujemy za liczne przybycie! Wystawę można oglądać w galerii stopART od pon. do pt. w godzinach od 8.00 do 20.00 do końca kwietnia 2018 roku. Zdjęcia wykonał Zbigniew Gałucki.

W dniu 5 marca 2018 r. w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, odbyły się 63. Miejsko - Gminne Eliminacje Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego, podczas których Jury w składzie: Dorota Sawicka - Przewodnicząca, Bożena Mazowiecka - Dyrektor BOK oraz Krzysztof Wermiński - instruktor ds. muzyki w BOK, postanowili że:

- Laureatami w kategorii recytacja zostali: Mateusz Hęś - Szkoła Podstawowa w Porajowie, Sara Dymarska  Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni,
- Laureatami w kategorii poezja śpiewana zostały: Sara Dymarska Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni, Oliwia Lulkiewicz - Szkoła Podstawowa w Działoszynie.

Laureaci wyłonieni w eliminacjach Miejsko Gminnych będą zmagać się w eliminacjach Powiatowych, które odbędą się w dniu 14 marca 2018 r. o godz. 10.00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach konkursu!

W czwartek, 8 lutego 2018 r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się XVII Przegląd Widowisk Jasełkowych „Jasełka 2018”.
Podczas Przeglądu obejrzeliśmy widowiska jasełkowe w wykonaniu dzieci z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Bogatynia. Najmłodsi przedstawili spontaniczne i kolorowe przedstawienia teatralne ukazujące narodziny Jezusa Chrystusa w Betlejem. W imprezie wzięła udział ponad 100 dzieci. Festiwal miał charakter przeglądu, dlatego też występy nie podlegały ocenie jury. Każdy z małych aktorów, oprócz miłej zabawy, otrzymał słodki upominek, a przedstawiciele instytucji odebrali w imieniu placówki pamiątkowy dyplom. Imprezę poprowadziła Jolanta Pieczara. Do zobaczenia za rok!

W czwartek, 8 marca, o godz. 18.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyło się niesamowite widowisko musicalowo-rewiowe.
Przed rozpoczęciem „Musicalowej Gali Teatru Broadway” na wszystkie panie czekała słodka niespodzianka oraz moc gorących życzeń, które każdej Pani z okazji jej święta złożył Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Pan Andrzej Grzmielewicz. W repertuarze Teatru Broadway mogliśmy usłyszeć największe musicalowe hity i przeboje filmowe od lat 20-tych do 80-tych. Podczas spektaklu zostały zaprezentowane fragmenty z największych musicali: Cabaret, Moulin Rouge, Chicago, Jesus Christ Superstar, Hair, West Side Story oraz znane utwory filmowe wykonywane niegdyś przez Franka Sinatrę, Lizę Minelli oraz Jamesa Browna. Magia muzyki oraz światła przeniosła każdego widza w wyjątkowy świat amerykańskiego teatru. Jeszcze raz składamy najserdeczniejsza życzenia wszystkim Paniom i zapraszamy na kolejne wydarzenia artystyczne w Bogatyńskim Ośrodku Kultury.

Zdjęcia: Piotr Grenda

Strona 1 z 13

BOGATYŃSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 1
59-920 Bogatynia
tel./fax 75 77 32 522
e-mail: bokbogatynia@o2.pl