Tegoroczny Dzień Kobiet w Bogatyńskim Ośrodku Kultury był mocnym uderzeniem muzycznym. Gościliśmy zespół Clock Machine, który jest właśnie w trakcie trasy koncertowej promującej najnowszy album „Prognozy”. Dwugodzinny koncert był niesamowitym rockowym spektaklem dźwięków i świateł, podczas którego zgromadzona przed sceną publika wiwatowała i tańczyła w rytm muzyki. Po koncercie można było nabyć nową płytę oraz zdobyć autografy artystów i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Wokalista „Clock Machine” Igor Walaszek złożył ze sceny życzenia dla wszystkich Pań: „Składam najszczersze i najpiękniejsze życzenia dla moich pięknych Pań… no dobrze, nie moich ale pięknych! ;)”. Wystąpili: Igor Walaszek - wokal, Kuba Wojtas - gitara, Konrad Nikiel - bas, Piotr Wykurz - perkusja, Marcin Pater - produkcja/realizacja dźwięku. Dziękujemy Państwu za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne koncerty!

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury.

Patronat medialny: ArtRadio Bogatynia.

7 marca 2019 r. w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, odbyły się 64. Miejsko - Gminne Eliminacje Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.

Jury w składzie: Dorota Sawicka - Przewodnicząca, Beata Oszust – członek, Beata Rozborska – członek, rozdysponowali następujące miejsca:

- Laureaci w kategorii recytacja:

1 miejsce – Marcelina Stachyra – Szkoła Podstawowa nr 4 w Bogatyni;

2 miejsce – Hanna Majdanik – Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni;

2 miejsce – Julia Bodziony – Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni;

3 miejsce – Dominika Jurczyńska – Szkoła Podstawowa w Działoszynie.

- Laureaci w kategorii poezja śpiewana:

1 miejsce – Małgorzata Parada – Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni;

2 miejsce – Sara Dymarska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni.

Osoby wyłonione w eliminacjach Miejsko-Gminnych będą zmagać się w eliminacjach Powiatowych, które odbędą się w dniu 18 marca 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom i rodzicom przygotowującym młodzież i życzymy powodzenia na dalszych etapach konkursu!

Od 19 lutego do 5 marca 2019 r. w Galerii stopART Bogatyńskiego Ośrodka Kultury oglądaliśmy niecodzienną wystawę zatytułowaną „Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów”.

Przez 3 tygodnie mogliśmy podziwiać 36 żywych okazów pająków i skorpionów. Wśród nich m.in. jeden z najniebezpieczniejszych pająków świata – „czarna wdowa” (Latrodectus mactans), największy gatunek ptasznika (Theraphosa blondi), a także „skorpion cesarski” (Pandinus imperator). Zwiedzający wystawę mogli fotografować oraz filmować wszystkie prezentowane okazy. Najbardziej łagodne ptaszniki były w ciągu dnia wyciągane, a odwiedzający wystawę mięli możliwość wzięcia ich do ręki. Wystawa miała charakter edukacyjny, pozwoliła zgłębić wiedzę o tych niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, dosyć rzadko spotykane w codziennym życiu. Bliski kontakt z żywymi okazami to także sposób na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona. Dziękujemy za wielkie zainteresowanie wystawą i zapraszamy na podobne wydarzenia w przyszłości.

Organizator: Araneus - perfect exhibitions.

Współorganizator: Bogatyński Ośrodek Kultury.

W piątek, 22 lutego 2019 r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyły się występy Teatru Tańca "Kwieciste Gwiazdy". Grupa taneczna składa się z wychowanków Rodzinnego Domu Dziecka z Kiwercy (Ukraina) i jest właśnie w trakcie tournee po Europie. Młodzież przedstawiła dwa spektakle taneczne (godz. 10.00 i 11.30), które obejrzały dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Bogatynia oraz zaproszeni goście i mieszkańcy naszego miasta. Podczas dwóch godzinnych występów mogliśmy zobaczyć tańce ludowe, klasyczne i współczesne z różnych rejonów świata a to wszystko w pięknych ręcznie wykonywanych strojach. Dziękujemy serdecznie i zapraszamy do Nas w przyszłości.

Organizator: Stowarzyszenie DAKI Bielsko-Biała.

Strona 1 z 20

BOGATYŃSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 1
59-920 Bogatynia
tel./fax 75 77 32 522
e-mail: bokbogatynia@o2.pl