XII Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy Dojrzałych

„ŚPIEWAJĄCY SENIORZY 2017”

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia.

20 października 2017 r. powitaliśmy gości i publiczność XII Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dojrzałych „Śpiewający Seniorzy”.
W zmaganiach konkursowych wzięły udział osoby, dla których śpiew, to pasja wypełniająca wolne chwile, pozwalająca na wspólne spotkania i czynne uczestnictwo w życiu społeczności lokalnej. Uczestnicy propagując amatorską działalność artystyczną podarowali publiczności chwileczkę zapomnienia prezentując utwory o tematyce ludowej i folkowej. Usłyszeliśmy kresowe i lwowskie brzmienia czasami gdzieś zasłyszane, a częstokroć już zapomniane, a nawet nieznane współczesnemu pokoleniu. Podczas Festiwalu, specjalnie dla publiczności przeprowadzony został konkurs „Zgaduj, zgadula”, którego laureaci otrzymali upominki rzeczowe. W XII Międzynarodowym Festiwalu Piosenkarzy Dojrzałych „Śpiewający Seniorzy” wzięło udział 250 wykonawców, zaś łącznie gościliśmy około 300 widzów! Prezentacje sceniczne oceniało jury w składzie: Pani Bożena Mazowiecka – przewodnicząca jury, Dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, wokalistka, instruktor muzyki, prowadząca młodzieżowy zespół „YAMAYKA”, Pani Stanisława Sochacka – wieloletni nauczyciel w szkołach muzycznych, Pani Grażyna Glodek – filolog, kulturoznawca, scenarzystka, reżyser, opiekun teatralnej grupy seniorów działającej przy Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu, instruktor zajęć plastycznych i teatralnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie, Mariusz Sawicki - kapelmistrz Zakładowej Orkiestry Dętej Oddziału Kopalni Węgla Brunatnego Turów w Bogatyni, Andrzej Lipko – działacz społeczny i miłośnik kultury. Podczas obrad Jury widzowie obejrzeli niesamowity występ w wykonaniu „Gwiazdy Wieczoru” Katarzyny Siedlak wraz z Reprezentacyjną Orkiestrą Oddziału Elektrownia Turów Bogatyni - Big Band Elektrownia Turów pod batutą Ryszarda Drużbiaka, podczas którego publiczność bawiła się wspólnie tańcząc i śpiewając. Festiwal poprowadziła Pani Anna Izydorczyk.

Lista laureatów znajduje się w sprawozdaniu, które można pobrać poniżej.

Organizator Festiwalu: Bogatyński Ośrodek Kultury.
Sponsorzy: PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów w Bogatyni
PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów w Bogatyni,
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia, Rada Osiedla nr 1 w Bogatyni.

Dziękujemy pięknie. Do zobaczenia i usłyszenia za rok!

W środę 25 października 2017 r. o godz. 15.30 w Bogatyńskim Ośrodku Kultury z okazji Dnia Seniora odbył się spektakl teatralny „51 twarzy Gustawa”. Organizatorem imprezy był Bogatyński Ośrodek Kultury. Patronat honorowy nad spektaklem objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia.

„51 twarzy Gustawa”, to autorska dwuaktowa komedia z dreszczykiem wyreżyserowana przez Panią Grażynę Glodek. Tytułowy Gustaw, to mężczyzna w sile wieku, lubiący wieczorem napić się piwa i obejrzeć mecz w telewizji. Sielankę głównego bohatera zakłócają jednak byłe kobiety i… kochanki, które pojawiają się w domu Gustawa… Zabawnym sytuacjom i niespodziewanym zwrotom akcji nie było końca. Spektakl został ciepło przyjęty przez bogatyńską publiczność, która nagradzała występujących aktorów gromkimi oklaskami. Sztukę zapowiedziała Pani Bożena Mazowiecka Dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury zaś Pan Andrzej Grzmielewicz Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia złozył najserdeczniejsze życzenia wszystkim seniorom. W spektaklu wystąpili uczestnicy zajęć w Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu: Adolf Rendycz, Teresa Reweżak, Cecylia Kaźmierczak, Alicja Guła, Maria Śmigielska, Anna Krynicka, Julia Galbarczyk, Teresa Piątek, Irena Kolendo, Bernard Sajkowski, Krystyna Gęsikowska i Maria Nuzban. Dziękujemy serdecznie i zapraszamy na kolejne wydarzenia kulturalne w Bogatyńskim Ośrodku Kultury.

Wernisaż Anny Naruszewicz w Bogatyńskim Ośrodku Kultury.

„Pasja” to tytuł wystawy Anny Naruszewicz, która została uroczyście otwarta 29 września w Galerii StopArt Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż był okazją do zaprezentowania prac malarskich, które powstawały na przestrzeni lat. Artystka wystawiła obrazy, które rozświetliły kolorami wnętrza galerii. Tematyka prac była zróżnicowana, wśród prezentowanych prac można było ujrzeć: pejzaże, krajobrazy, portrety, ale również wiele innych, ciekawych motywów. Oprócz prac malarskich można było  również zauważyć kreacje uszyte przez Panią Anię oraz wykonane ozdoby. Wernisaż przyciągnął liczną grupę miłośników takiej twórczości. Publiczność mogła z bliska przyjrzeć się prezentowanym dziełom. W trakcie spotkania Pani Ania chętnie odpowiadała na pytania oraz zdradzała tajniki swojej twórczości. Wystawę można oglądać do końca października 2017 r. w godzinach od 8.00 do 20.00.

Serdecznie zapraszamy.

W dniach od 22 do 24 września 2017 r. grupa z TPD Koła PDiM "Integracja bez barier" działająca w Pracowni Integracyjnej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury zwiedzała Kraków i Wieliczkę. Pełni wrażeń, radości i zapału wszyscy zadowoleni wrócili do domów i pracy!

Strona 1 z 9

BOGATYŃSKI OŚRODEK KULTURY
ul. II Armii Wojska Polskiego 1
59-920 Bogatynia
tel./fax 75 77 32 522
e-mail: bokbogatynia@o2.pl