MAMY KOLEJNY REKORD W BOGATYNI!!

Kwota zebrana w ramach 27. Finału WOŚP w Bogatyni na ten moment wynosi: 75.984 zł i 28 groszy!!! a to oznacza, że pobiliśmy zeszłoroczny wynik o ponad 10 tysięcy złotych!!! Nie mówimy jeszcze dość, ponieważ pieniążki wciąż spływają! Oficjalną i ostateczną kwotę zebraną w Bogatyni poznamy pod koniec stycznia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, Sponsorom, Wolontariuszom, Stowarzyszeniom, Instytucjom, Organizacjom, Przedsiębiorstwom, Firmom, Osobom Prywatnym, Mediom, Młodym Artystom i Osobom zaangażowanym w organizację i bezpieczne przeprowadzenie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bogatyni!

6 stycznia 2019 roku w parafii pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni odbył się Koncert Noworoczny z okazji Święta Trzech Króli. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia. Podczas godzinnego koncertu zgromadzona w kościele publiczność usłyszała kilkanaście najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu grupy wokalnej "Yamayka" oraz wokalistek z Bogatyńskiego Stowarzyszenia "Amazonki". Organizatorami koncertu byli Bogatyński Ośrodek Kultury oraz parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni.

12 i 13 grudnia 2018 r. odbył się czwarty już z kolei Świąteczny Kiermasz Rękodzieła na holu Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Przez dwa dni swoje towary prezentowali lokalni artyści i rzemieślnicy. Za przysłowiowe kilka złotych można było zakupić unikalne ręcznie robione ozdoby świąteczne oraz wyroby mięsne, miody i oleje. Kiermasz ma na celu możliwość pokazania się artystów z naszego regionu oraz promocję ich oryginalnych towarów. Dziękujemy serdecznie i zapraszamy za rok! 

11 grudnia 2018 r. TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Niepełnosprawnością „Integracja Bez Barier” działające przy Bogatyńskim Ośrodku Kultury wraz Pracownią Integracyjną „Bez Barier” zorganizowało VIII Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne „Ponad Podziałami”. Impreza na stałe wpisała się do tradycji spotkań i co rok spotyka się z coraz większym zainteresowaniem uczestników zajęć Pracowni Integracyjnej „Bez Barier” działającej w Bogatyńskim Ośrodku Kultury, ich rodzin, pomocowych placówek powiatowych, przedstawicieli organizacji społecznych z terenu Bogatyni i Hradka nad Nysą. Warsztaty, w których wzięło udział ponad 60 osób były bardzo ważnym wydarzeniem kulturalnym, integracyjnym, terapeutycznym, łączącym cele i idee, służącym wymianie tradycji, zwyczajów oraz doświadczeń grup z dwóch krajów - Polski i Czech. Goście tegorocznych warsztatów, w tym Wiceburmistrz Bożena Wojciechowska złożyła wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia, oraz podkreśliła jak ważne jest wspieranie i organizowanie tego typu przedsięwzięć. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom oraz osobom zaangażowanym w organizację imprezy i zapraszamy za rok. 

Strona 1 z 19

BOGATYŃSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 1
59-920 Bogatynia
tel./fax 75 77 32 522
e-mail: bokbogatynia@o2.pl