W czwartek, 6 czerwca 2019 r., o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się premiera spektaklu Beaty Rozborskiej „Piaskownica” na podstawie tekstu Michała Walczaka.

Tytułowa piaskownica to miejsce w którym spotyka się para głównych bohaterów. Miłka i Protazek, bo o nich mowa, są osobami w bliżej nieokreślonym wieku. Na oczach widza dorastają i uczą się wzajemnie od siebie relacji międzyludzkich. Najpierw są to relacje chłopiec – dziewczynka, zabawy, wygłupy, pokazywanie swojej wyższości i kto rządzi w piaskownicy, a następnie relacje chłopak – dziewczyna, ciekawość, zazdrość, sympatia no i w konsekwencji… miłość ;) Serdecznie dziękujemy za bardzo ciepły odbiór zagranej przez młodych aktorów historii, momentami komediowej, momentami dramatycznej, ale przedstawiającej tak naprawdę ewolucję i zmiany które na przestrzeni czasu zachodzą w każdym z nas. 7 czerwca odbyły się 3 pokazy dla młodzieży z bogatyńskich szkół. W rolach głównych wystąpili Paulina Brałkowska i Paweł Kadzewicz z grupy teatralnej „Neoscenic Katapulta” działającej przy Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Reżyseria: Beata Rozborska. Opracowanie muzyczne: Krzysztof Wermiński. Światło: Marek Trzciński i Szymon Mazowiecki. Zapraszamy na kolejne projekty grupy teatralnej do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury!

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury.

W środę, 5 czerwca 2019 r., o godzinie 15.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się Otwarty Konkurs Piosenki Polskiej lat 80’ i 90’ „Głosowanie”.

Konkurs został zorganizowany z okazji 30. Rocznicy Obrad Okrągłego Stołu oraz pierwszych częściowo wolnych wyborów w powojennej Polsce z 1989 roku. Tematem przewodnim była muzyka polska lat 80. i 90. W konkursie wystąpili artyści z Miasta i Gminy Bogatynia, którzy pokazali swoje talenty wokalne od jak najlepszej strony, wykonując znane i lubiane polskie piosenki z minionych dekad. W czasie obrad Jury odbyła się część artystyczna w której wystąpiły zespoły „Yamayka”, „Amazonki” oraz duet „Nick & Iggy” Igor i Nikodem Remian. Jury konkursu w składzie: Joanna Kosiorek (przewodnicząca), Grażyna Glodek, Sylwester Piechurski, Artur Wieczorek i Jerzy Bzowski po wnikliwej analizie wszystkich wykonań postanowili przyznać następujące miejsca; w kategorii soliści do lat 18: I miejsce – Sara Dymarska, II miejsce – Amelia Sobala, III miejsce – Nikola Stefaniak. W kategorii soliści 18+: I miejsce – Alicja Zakrzewska, II miejsce – Joanna Bałkota, III miejsce – Ewa Stefaniak, oraz Wyróżnienie – Remigiusz Miaskiewicz. W kategorii zespoły: I miejsce – Chór ze Szkoły Podstawowej w Działoszynie, II miejsce – Zespół „Jubilaci”, III miejsce – Zespół „Głosy znad Nysy”. Laureaci Konkursu odbierali nagrody z rąk Burmistrza Wojciecha Błasiaka, Wiceburmistrz Bożeny Wojciechowskiej, Dyrektor BOK Bożeny Mazowieckiej oraz przewodniczącej Jury Joanny Kosiorek. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich wykonawców, którzy zaprezentowali się na scenie oraz zgromadzonych na sali widowiskowej miłośników muzyki, którzy dopingowali i mocno oklaskiwali występujących artystów. Już teraz zapraszamy na kolejne Konkursy Piosenki Polskiej, które odbędą się w niedalekiej przyszłości w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Imprezę poprowadził niezawodny Marcin „WORON” Woroniecki.

 

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury

Patronat medialny: ArtRadio Bogatynia

W piątek 24 maja 2019 r., o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert zespołu wokalnego „GooseBumps”.

Jak każdego roku, ludzie kultury w maju obchodzą swoje święto - Dzień Działacza Kultury. Z tej okazji Bogatyński Ośrodek Kultury zaprosił 7 energetycznych, bardzo zdolnych i muzykalnych facetów, którzy przez ponad godzinę promieniowali ze sceny energią, szczęściem i niesamowitymi harmoniami. Usłyszeliśmy znane światowe hity takie jak „Uptown Funk” Marka Ronsona i Bruno Marsa, „Love Yourself” Justina Biebera, ale też w repertuarze znalazły się polskie hity takie jak „Jak Nie My To Kto” Mroza i Tomsona. Zgromadzona na sali widowiskowej publiczność bawiła się świetnie tańcząc, klaszcząc i śpiewając razem z chłopakami z "GooseBumps". Po koncercie można było zdobyć autografy, wspólne zdjęcia oraz płyty zespołu. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok na kolejny Dzień Działacza Kultury do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury!

 

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury.

Patronat Medialny: ArtRadio Bogatynia.

W środę 8 maja 2019 r., w sali widowiskowej BOK o godzinie 18.00 odbyła się premiera spektaklu w reżyserii Beaty Rozborskiej pt: "Zakurzona Królewna" na podstawie scenariusza Piotra Rowickiego.

Akcja bajki rozgrywała się w magazynie teatralnym, gdzie dawno porzucone lalki dowiadują się, że teatr zostanie sprzedany i przerobiony na galerię handlową. Od tej pory bohaterowie na czele z Zakurzoną Królewną robią absolutnie wszystko by uratować swój dom, przez co trafiają do więzienia. Jednak na koniec, jak to w bajkach, wszystko skończyło się dobrze a "Sztuka" zwyciężyła! Podczas premiery 8 maja oraz pokazów 9 i 10 maja dla bogatyńskich szkół i przedszkoli sztukę obejrzało ponad 1200 osób! Dziękujemy! Wystąpili młodzi aktorzy z grupy teatralnej działającej przy Bogatyńskim Ośrodku Kultury: Kacper Gaudusiński, Hanna Majdanik, Joanna Szczecińska, Helena Urban, Paulina Cholewa, Karolina Kosiorek, Xawery Chwiedziuk, Celina Urbaniak i Julia Bodziony. Reżyseria: Beata Rozborska. Scenografia: Beata Oszust. Muzyka: Krzysztof Wermiński. Światło: Marek Trzciński i Szymon Mazowiecki. Serdecznie gratulujemy młodym aktorom i zapraszamy już dziś na kolejne spektakle grupy teatralnej "Neoscenic Katapulta".

Strona 1 z 23

BOGATYŃSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 1
59-920 Bogatynia
tel./fax 75 77 32 522
e-mail: bokbogatynia@o2.pl