Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkania integracyjne przygotowane dla dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół z terenu Miasta i Gminy Bogatynia przez  wychowanków Rodzinnego Domu Dziecka z Kiwercy (Ukraina). Podczas ponad godzinnego programu prezentowanych będzie ponad 20 układów tanecznych, które będą przyozdobione pięknymi, własnoręcznie wykonanymi strojami.

Teatr Tańca "Kwieciste Gwiazdy" jest w trakcie tournée. Gościli już między innymi w Niemczech, Belgii oraz w Luksemburgu.

Przyjdź i zobacz barwne widowisko, pełne radości oraz wspaniałego tańca.

Bogatyński Ośrodek Kultury
22.02.2019 r., godz. 8.30 oraz 11.30

WSTĘP WOLNY!

Przyjdź, zobacz, nie przegap!

Serdecznie zapraszamy na Kosmiczny Dzień Kobiet z zespołem Clock Machine, który odbędzie się 8 marca 2019 r. o godzinie 20.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Klasyczny rock umarł wraz z wybuchem Supernowej SN2005ap. Nadchodzi nowa epoka - Cosmic Beats. Clock Machine wychowani na klasykach gatunku porzucają Ziemię i zabierają ludzi w podróż na nową planetę. Kiedyś wygrywali największe festiwale, teraz twierdzą, że muzyka to nie sport. Dniami i nocami komponują nowe dźwięki, bo to sens ich życia. Jak sami mówią o sobie: „Jesteśmy architektami własnego losu i nie musimy się już martwić o pieniądze, dlatego nowe wcielenie to twórczość, w której wchodzimy w detal, w skalę mikro zainspirowani gwiezdnymi satelitami. Clock Machine wraca z nowym albumem „Prognozy”, który zadaje pytania i dogłębnie analizuje różne oblicza relacji międzyludzkich. Z piosenkami o próbach odnalezienia wspólnego języka z drugim człowiekiem. O słodkich sukcesach i gorzkich porażkach.

Członkowie zespołu:

Igor Walaszek - wokal
Kuba Wojtas - gitara
Konrad Nikiel - bas
Piotr Wykurz - perkusja 
Marcin Pater - produkcja/realizacja dźwięku

Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu) już dostępne w kasie na dolnym holu BOK i sekretariacie.

Kasa czynna od piątku do wtorku w godzinach od 15.00 do 20.00.

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury.

Serdecznie zapraszamy na wystawę "Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów" do Galerii StopART Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup szkolnych: Maciej Kuta 883 733 534

Wystawa czynna: 19.02.2019 r. – 05.03.2019 r.
pon. – pt.: 10:00 – 18:00, sob. – niedz.: 14:00 – 20:00

Ceny biletów: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł, grupa szkolna: 5 zł od ucznia, rodzinny: 30 zł (2+2), do 4 lat - wejście gratis.

Na wystawie zobaczą Państwo ponad 40 żywych okazów pajęczaków. Wśród nich m.in. jeden z najniebezpieczniejszych pająków świata – „czarna wdowa” (Latrodectus mactans), największy gatunek ptasznika (Theraphosa blondi), a także „skorpion cesarski” (Pandinus imperator). Zwiedzający wystawę mają możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta te są zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo. Najbardziej łagodne ptaszniki są w ciągu dnia wyciągane, a odwiedzający wystawę mają możliwość wzięcia ich do ręki. Zainteresowani mogą również dowiedzieć się wielu ciekawostek ze świata pajęczaków od ich opiekuna. Wystawa ma cel edukacyjny. Pozwala zgłębić wiedzę o tych niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, dosyć rzadko spotykane w codziennym życiu. Bliski kontakt z żywymi okazami to także sposób na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona.

Organizator: Araneus - perfect exhibitions.

Współorganizator: Bogatyński Ośrodek Kultury.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Wioletty Żyndżo - Błockiej, który odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, 15 lutego 2019 roku o godzinie 17.00.

Wystawę można obejrzeć do dnia 07.04.2019 r., w godzinach 15.00 - 18.00.

 

 

KARIERA PO POLSKU, to sztuka o dwóch spryciarzach, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą „karierę”. Przypadek sprawia, że żona burmistrza małego miasteczka, chcąc zemścić się na zdradzającym ją w jej mniemaniu mężu, postanawia mu udowodnić, że burmistrzem może zostać każdy i przebrana za  żebraczkę, udaje się do miasta żeby znaleźć kogoś, kogo mogłaby namówić na udawanie przed  burmistrzem eksperta od ekonomii. Spotyka dwóch cwaniaków i od tej chwili zaczyna się ciągnące się przez całą sztukę pasmo nieprzewidzianych zdarzeń i pomyłek. W dodatku na wieść o tym, że gdzieś  w Polsce pojawił się geniusz od spraw gospodarczych, do miasteczka przyjeżdża sam minister  gospodarki. Od tego momentu kariera cwaniaków zaczyna się toczyć w błyskawicznym tempie. Ale na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który cały misternie ułożony plan, wywraca do góry nogami. Wszystko bowiem okazuje się wielką mistyfikacją. Widz w pewnym momencie zrozumie, że został  wciągnięty przez aktorów w grę, w którą sam uwierzył. W przedstawieniu niebagatelną rolę odgrywa  również papuga, która co chwila we wszystko się wtrąca, stając się mimo woli centralną postacią sztuki. Całość jest satyrą na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów. Nie trzeba czegoś umieć, wystarczy być odpowiednio bezczelnym i chwalić się znajomościami żeby zrobić karierę. Karierę po polsku. Komedia, prawdziwa komedia.

w Bogatyni wystąpią aktorzy w składzie: E. Kuklińska, S. Maciejewski, A. Beja-Zaborski, B. Kalus.

bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie BOK na dolnym holu czynnej od piątku do wtorku, w godzinach 15.00 - 20.00.

Organizator: Agencja Promocyjno-Koncertowa Syndykat Artystyczny

Współorganizator: Bogatyński Ośrodek Kultury

BOGATYŃSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 1
59-920 Bogatynia
tel./fax 75 77 32 522
e-mail: bokbogatynia@o2.pl