Punkt Konsultacyjno – Informacyjny ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz Bogatyński Ośrodek Kultury zapraszają dzieci i młodzież w wieku 12 -16 lat do udziału w warsztatach "Hip-Hop w Wolnej Chwili". Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Bogatynia po raz kolejny będziemy mieli okazję przeprowadzić warsztaty dla maksymalnie 100 osób ( 90 uczniów oraz 10 opiekunów). W ich trakcie specjalnie wyselekcjonowani specjaliści, w tym muzycy, artyści oraz terapeuta, pokażą tą najbardziej pozytywną stronę Hip-Hopu, która poprzez pasję pozwala dążyć do samodoskonalenia i zarazem pozwala przezwyciężać wszelkie zagrożenia i trudności. Podczas wydarzenia każdy uczeń znajdzie grupę właściwą dla siebie, a kilkugodzinne, dokładnie przygotowane zajęcia pozwolą na zapoznanie się z wieloma aspektami pracy muzycznej. Od tworzenia tekstów, poprzez sampling, aż do nauki podstawy gry na instrumentach oraz podstaw nowoczesnego tańca. Ilość miejsc ograniczona, więc nie zwlekaj ze zgłoszeniem!*

* Zgłoszenia uczniów dokonują dyrekcje bogatyńskich szkół i przesyłają pod adresem mailowym : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na 35. Finał Turnieju Małych Form Satyrycznych. Oprócz finalistów zakwalifikowanych w kategorii na krótką prezentację sceniczną będziemy mogli zobaczyć wyjątkowy recital Hanny Śleszyńskiej z zespołem.

Tradycyjnie finał poprowadzi Artur Andrus.

 

Bogatyński Ośrodek Kultury
12 maja 2018 r. godz. 16.00

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie i sekretariacie BOK od 16 kwietnia 2018 r.

Godziny otwarcia kas:

Sekretariat: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00,
Główna kasa BOK: od piątku do wtorku w godz. 15.00 - 20.00 

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Marek Piekarczyk to legenda polskiej sceny muzycznej. Były wokalista zespołu TSA, wieloletni trener muzycznego show “The Voice of Poland”, oraz prowadzący audycję radiową “Buntownik z Wyboru”. Bierze udział w wielu projektach artystycznych i charytatywnych, w ramach których nagrywa i koncertuje. W koncercie Marek Piekarczyk Akustycznie znajdują się ballady rockowe ale również piosenki zespołu Skaldowie, Czerwone Gitary i innych wykonawców w nowych ciekawych aranżacjach, które w połączeniu z wyjątkowym głosem Marka dają słuchaczowi możliwość do dobrej zabawy, wspomnień i ucieczki od współczesnych stereotypów muzycznych. W projekcie towarzyszą mu muzycy: Tadeusz Apryjas i Jacek Borowiecki. 

 

Miejsce: Bogatyński Ośrodek Kultury

Data: 24.05.2018 r. godz. 18.00 

Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł w dniu koncertu do nabycia w sekretariacie i kasie BOK od 20 kwietnia 2018 r. 

 

Godziny otwarcia kas:

Sekretariat: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00,

Główna kasa BOK: od piątku do wtorku w godz. 15.00 - 20.00 

 

W Kinie „KADR 3D” na dużym ekranie odbędzie się retransmisja opery „Carmen” pełnej hiszpańskich rytmów i słynnych melodii habanery, w wykonaniu artystów z Metroplitan Opera House w Nowym Jorku. Retransmisja  rozpocznie się 13 maja 2018 r. o godz. 17.00 w Kinie KADR 3D. Publiczność zobaczy operę „Carmen” Georgesa Bizeta z udziałem Eliny Garanča i Roberto Alagna. Przedstawienie w języku oryginału (francuskim) z napisami w języku polskim.

 

Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Oficer don José pomaga jej uciec z aresztu i przeżywa chwile szczęścia u jej boku, choć sam musi zostać dezerterem i bandytą. Odrzucony – zabija niestałą Carmen. Met już dwa razy włączyła operę Bizeta do programu transmisji, bo to tytuł cieszący się największą popularnością wśród widzów zgromadzonych w salach kinowych całego świata. Hiszpańskie rytmy, słynne melodie habanery, seguidilli i kupletów toreadora czynią z „Carmen” jeden wielki operowy przebój.

W postaci kochanków wcielają się Elīna Garanča i Roberto Alagna.

Czas trwania:  3 godziny (w tym 1 przerwa).
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie BOK godzinę przed wydarzeniem.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w otwartym konkursie wokalnym „Piosenki i pieśni patriotyczne" zorganizowanym z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ideą konkursu jest przygotowanie do godnego i świadomego celebrowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pobudzenie świadomości i umocnienie tożsamości narodowej mieszkańców oraz aktywizacja całej społeczności lokalnej poprzez muzykę, słowa, wykonanie, interpretację... Laureaci wezmą udział w nagraniu okolicznościowej płyty CD, która wydana zostanie z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Karty zgłoszenia należy złożyć do 7 maja br.
Konkurs odbędzie się 18 maja br. w sali widowiskowej BOK, a jego rozpoczęcie nastąpi o godz. 15.00.

Organizatorzy:
- Urząd Miasta i Gminy Bogatynia
- Bogatyński Ośrodek Kultury.

Honorowy patronat nad konkursem objął
Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz.

Strona 1 z 2

BOGATYŃSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 1
59-920 Bogatynia
tel./fax 75 77 32 522
e-mail: bokbogatynia@o2.pl