Już 20 grudnia w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert kolęd i pastorałek pt. ,,Kolędy z jazzową nutką’’. Dzięki życzliwości Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia – Pana Andrzeja Grzmielewicza oraz wsparciu finansowemu Gminy Bogatynia będziemy mogli uczestniczyć w tym jakże ważnym  wydarzeniu. Ważnym bo już sam koncert zapowiada przyjazną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale to nie wszystko, gdyż kolędujący artyści wezmą udział w czymś również ważnym a to dlatego, że ,,Kolędy z jazzową nutką’’ są  zwieńczeniem VIII Festiwalu Kobiet.

Serdecznie zapraszamy wszystkie KOBIETY wraz ze swoimi rodzinami już 20 grudnia o godz. 18.00 do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury (wstęp wolny). 

Organizatorami VIII Festiwalu Kobiet są Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Bogatynia, Bogatyński Ośrodek Kultury, Bogatyńskie Stowarzyszenie ,,Amazonki’’, Stowarzyszenia ,,Razem dla Bogatyni’’ oraz Ośrodek Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Pomocy Rodzinie w Bogatyni.

 

Wernisaż wystawy "Przywidzenia", 16.12.2017 r. godz. 18.00
Galeria StopArt Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Wystawę będzie można oglądać do 20.01.2018 r.
Poniedziałek - piątek od 8.00 do 20.00
Sobota - niedziela od 15.00 do 20.00

Serdecznie zapraszamy na wystawę "Przywidzenia", w ramach której zobaczyć będzie można wybrane prace Jacka Zachodnego z lat 2006 – 2017. Artysta zaprezentuje obiekty, obrazy oraz realizacje powstałe przy użyciu autorskich technik mieszanych. Tytułowe Przywidzenia wprowadzają w obszar refleksji nad warunkującymi się wzajemnie pierwiastkami rzeczywistego i nie-rzeczywistego w kontekście przeżywania i odczuwania. Przywidzenie dotyczy doświadczania tego, czego nie ma – co nie jest prawdziwym widzeniem, odczuwanym jednak na równi z rzeczywistym. Przywidzenia dotyczą w równej mierze złudzeń, co przekonań które rozrastając się w świadomości ekstrapolują rzeczywistość niezawisłą i apodyktyczną. W swoich poszukiwaniach Jacek Zachodny stara się analizować pęknięcia i szczeliny, które wpływają na radykalne rozróżnienia różnych aspektów rzeczywistości, która często okazuje się być przeistoczoną, tyleż prawdziwą co przywidzianą.
Jacek Zachodny (ur. w 1969 we Wrocławiu). Absolwent wrocławskiej ASP, studiował również archeologię na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1999 stypendysta Europejskiej Fundacji Sztuki GERMINATIONS w San Sebastian w Hiszpanii, w 2001 roku Polskiego Instytutu Kultury w Londynie, w 2008 stypendysta Ministra Kultury (Projekt „Śmierć XXI”, część realizowana w Indiach) oraz uczestnik wymiany Alzacja-Dolny Śląsk w ramach projektu Art-in-residence prowadzonego przez Centrum Sztuki WRO i CEAAC w Strasburgu. Jego prace znajdują się w kolekcjach publicznych, takich jak Dolnośląska Kolekcja Zachęty w Muzeum Współczesnym Wrocław, Kolekcja Artystów w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Tworzy instalacje, obiekty, obrazy i prace wideo, zajmuje się performansem i działaniem w przestrzeni publicznej. Jest autorem wideo do spektakli teatralnych: w 2011 -”Tęczowa Trybuna 2012”, Pawła Demirskiego, w reżyserii Moniki Strzępki oraz w 2007 „Juliusz Cezar” Williama Shakespeare w reżyserii Remigiusza Brzyka w Teatrze Polskim we Wrocławiu). Podróżnik – w swoich pracach realizowanych m.in. w Azji porusza się w obszarach różnorodnych kultur i ich wzajemnych powiązań. Współpracuje graficznie i publikuje teksty w artystycznym piśmie „Rita Baum”. Współtwórca Galerii Art Brut we Wrocławiu, pracuje z twórcami niepełnosprawnymi. W 2013 roku razem z Galerią ArtBrut został laureatem kulturalnej nagrody „WARTO” w dziedzinie sztuki wizualne.

Zapraszamy serdecznie i gorąco na piękny i magiczny Noworoczny Koncert Kolęd, który odbędzie się 6 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Bogatyni przy ul. Kurzańskiej 3. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze kolędy w wykonaniu artystki Magdaleny Januszkiewicz-Buras z zespołem. Patronat honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia. Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy na Akcję Zima 2018 pod hasłem „Zimowe Sanki-Hasanki”, która w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się w drugim tygodniu ferii zimowych (22-26 stycznia 2018 r.)

Karty zgłoszeniowe do pobrania poniżej.

Zakończył się 49. Konkurs Ofert Fundacji WOŚP na zakup sprzętu medycznego. W efekcie negocjacji przeprowadzonych w dniach 20 – 22 listopada 2017 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nabyła dla polskiej pediatrii 3148 urządzeń medycznych, które trafią na 224 oddziały pediatryczne w całej Polsce. Będzie to nowoczesny sprzęt do diagnostyki oraz leczenia pacjentów, a także taki, który ma zapewnić większy komfort rodzicom opiekującym się swoimi chorymi dziećmi w szpitalu. To był już drugi konkurs ofert zorganizowany w ramach realizacji celu 25. Finału WOŚP. To również drugie zakupy realizowane dzięki zbiórce 25. Finału WOŚP, podczas której udało się zebrać 105 570 801,49 zł. W czerwcu 2017 roku WOŚP nabyła 854 urządzenia medyczne dla 145 placówek geriatrycznych, głównie zakładów opiekuńczo-leczniczych. Środki z 25. Finału wykorzystywane są także do finansowania prowadzonych przez WOŚP ogólnopolskich programów medycznych i edukacyjnych oraz do finansowania zakupów interwencyjnych i w ramach pomocy indywidualnej.

https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/sprzet-od-wosp-za-25-mln-zlotych-dla-pediatrii 

Szanowni Państwo, Mieszkańcy naszego Miasta i Gminy Bogatynia, dzięki Waszej ofiarności oraz współpracy i zaangażowaniu Bogatyńskiego Ośrodka Kultury i Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni nasz Oddział Neonatologiczny SP ZOZ w Bogatyni otrzymał komputer LENOVO S510. Dziękując za wszystko składamy Państwu nasze „kolorowe ukłony” będące wyrazem wdzięczności za wielką pomoc i wspaniałe, wrażliwe, pełne miłości serca.

Gorąco wszystkich Państwa zapraszamy na 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 14 stycznia 2018 r.

DO ZOBACZENIA!!!

 

Strona 1 z 2

BOGATYŃSKI OŚRODEK KULTURY
ul. II Armii Wojska Polskiego 1
59-920 Bogatynia
tel./fax 75 77 32 522
e-mail: bokbogatynia@o2.pl